Ukupna cena:

Jugoslav Petrušić, Vladan Divović - Fabrikanti srpske krivice (knjiga)

  • Jugoslav Petrušić, Vladan Divović - Fabrikanti srpske krivice (knjiga)
  • Jugoslav Petrušić, Vladan Divović - Fabrikanti srpske krivice (knjiga)
  • 10.00 EUR
    11.00 USD
    1,000.00 RSD

     

    Napomena:
    • Za kupce iz Srbije važeća cena je u RSD
    • Za kupce iz inostranstva važeća cena je EUR / US$
    Trudimo se da stanje magacina bude uvek ažurno. Ukoliko je artikal ipak rasprodat i ne možemo da ga isporučimo - obavestićemo vas u što kraćem roku od trenutka prijema vaše narudžbenice.
    Troškovi isporuke nisu uračunati u cenu proizvoda. Oni se posebno naplaćuju.
    Troškovi isporuke za Vašu narudžbinu biće prikazani na samom kraju procesa naručivanja, neposredno pre nego što ostavite podatke za isporuku.
    Product name: Jugoslav Petrušić, Vladan Divović - Fabrikanti srpske krivice (knjiga)
    Zagarantovana sva prava kupaca po osnovu zakona o zaštiti potrošača.

    256 strana, A4 format, broširano, crno-bela štampa, latinica

    FABRIKANTI SRPSKE KRIVICE

    DUŠANOVO ZAKONODAVSTVO I VIZANTIJSKO PRAVO

    Početkom devetnaestog veka nacionalizam je gromko zapretio da rastrgne nenacionalne države i izvojuje načelo samoopredeljenja. Austrija je bila prva na udaru, ali ona se brzo snašla, i vrlo pametno. Prateći iz neposredne blizine kretanje slovenskih plemena i van svojih granica i u njima Austrija je stvorila genijalni odbranbeni plan. Protiv Južnih Slovena imao je u prvom redu da se izvrši napad i sprovede na onaj način na koji su ga Nemci sprovodili prema Istočnim Slovenima: neprekidno, na svakom mestu, na svaki način, svakim sredstvom, sugerirati da su Sloveni niža rasa. Ta je sugestija kod zavojevača stvarala samouverenje. kod napadnutih gubljenje vere u sebe. Gubljenje vere u sebe ima kao posledicu potpuno priznanje tuđeg vođstva. Pored ovoga, za Austriju je bilo od naročitog značaja i razbijanje Južno-Slovenskih plemena i fizički i idejno. To razbijanje je pomagao ceo bečki aparat od seoskog notaroša do Akademije Nauka na taj način što je neprekidno i svuda stvarao i sugerirao neku nacionalnu podvojenost kod Južno-Slovenskih plemena. Gaj je hteo Iliriju, ali je Kopitar hteo Slovenačku. On je branio Vrazu da piše srpski jer je slovenački stariji i najstariji slovenski jezik, uz to očajno se borio i protiv ilirizma.

    Artikal još nije ocenjen

    Nema komentara

    Pošaljite Vaš komentar / Ocenite ovaj artikal


    ×
    Caption