Ukupna cena:

Propast imperije - Vizantijska lekcija (DVD)

  • Propast imperije - Vizantijska lekcija (DVD)
4.99 EUR
5.24 USD
499.00 RSD

Ovaj artikal je trenutno rasprodat

 

Napomena:
  • Za kupce iz Srbije važeća cena je u RSD
  • Za kupce iz inostranstva važeća cena je EUR / US$
Trudimo se da stanje magacina bude uvek ažurno. Ukoliko je artikal ipak rasprodat i ne možemo da ga isporučimo - obavestićemo vas u što kraćem roku od trenutka prijema vaše narudžbenice.
Troškovi isporuke nisu uračunati u cenu proizvoda. Oni se posebno naplaćuju.
Troškovi isporuke za Vašu narudžbinu biće prikazani na samom kraju procesa naručivanja, neposredno pre nego što ostavite podatke za isporuku.
Ime proizvoda: Propast imperije - Vizantijska lekcija (DVD)
Zagarantovana sva prava kupaca po osnovu zakona o zaštiti potrošača.

sinhonizovano na srpski jezik!

Otkako je prvi put prikazan na programu ruske državne televizije, dokumentarni film ''Propast Imperije-Vizantijska Lekcija'' ne prestaje da uzbuduje javnost u najvecoj zemlji na svetu. Uskomešali su se i mnogi duhovi van njenih granica. Ne bez razloga. „Propast imperije – vizantijska pouka” u osnovi se bavi usponom i padom hiljadugodišnjeg carstva, ali, istovremeno, i na ne mnogo skriven nacin, govori o svemu što se dešava u današnjoj Rusiji, o problemima sa kojima se ona suocava, ali i onima koji joj se svakodnevno namecu od strane takozvanog Zapada. Nije stoga cudno što je sudbina Vizantije gotovo preko noci prerasla okvire srednjoškolskih udžbenika i postala nezaobilazna tema razgovora svugde – od naucnih instituta i televizijskih debata, do podzemne železnice i frizerskih salona…

Prema autoru filma, arhimandritu Tihonu Ševkunovu, igumanu Sretenjskog manastira (po nekima licnom ispovedniku ruskog predsednika Vladimira Putina), Vizantijsko carstvo, koje je trajalo od pocetka 4. do polovine 15. veka i, posebno, njegova prestonica Konstantinopolj pali su kao žrtva zanemarivanja sopstvene hiljadugodišnje tradicije i neselektivnog prihvatanja agresivnih spoljnih uticaja. Ovo se odnosilo na sve sfere delovanja države – od politickog, pravnog i socijalnog sistema, do stvaranja uskog kruga oligarha ili razbijanja armije. Umesto da nastavi putem koji joj je doneo status najmocnije države sveta tog vremena, i osloni se na sopstvene snage, Vizantija se priklonila „pogubnim reformama” koje su joj, na suptilne nacine, nametane od strane katolicke Evrope.

A paralele sa aktuelnom svetskom geo-političkom situacijom su sve samo ne slučajne...

Artikal još nije ocenjen

Nema komentara

Pošaljite Vaš komentar / Ocenite ovaj artikal


×
Caption